fot. pixabay.com

W czwartek okresami opady śniegu

Jak informuje IMGW Europa północna i środkowa będzie w zasięgu wyżu znad Skandynawii. Pozostała część kontynentu będzie w zasięgu rozległego niżu znad Bałkanów.

Polska południowo-wschodnia będzie na skraju tego niżu, nad resztę kraju sięgnie klin wyżu znad południowej Norwegii. Z północnego wschodu będzie napływało mroźne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie rosło.

W czwartek na południu i wschodzie zachmurzenie duże, a na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. Okresami opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm na wybrzeżu i o 5 cm – 10 cm na południu i południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od -12 st. C na północnym wschodzie do -9 st. C w centrum i -5 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, z kierunków północnych. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl