fot. tv trwam

W. Buda: Jeśli chodzi o drogi samorządowe – będziemy mieli absolutny rekord w 2020 i 2021 roku

W tym roku ma być oddanych do użytku ponad 100 km dróg szybkiego ruchu. W najbliższych latach możemy spodziewać się także inwestycji w drogi samorządowe.

Rząd chce zamknąć najważniejsze ciągi komunikacyjne w kraju. To między innymi Autostrada A1 czy też droga ekspresowa S7.  W 2020 roku będzie oddanych do użytku mniej tras szybkiego ruchu niż w ubiegłym roku.

O przyczyny tego stanu był pytany przez dziennikarzy wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda. Polityk jest jednak spokojny o budowę tras.

Wiceszef resortu wyraził zadowolenie z inwestycji, jakie będą realizowane w samorządach.

– W 2019 roku mieliśmy rekordowe 445 kilometrów dróg. Był to ewidentnie i sukces i rekord. Ja jestem przekonany, że mamy początek roku i cały ten rok  będzie święcił sukcesy, jeśli chodzi o drogi.  Bardzo cieszę się z tych sukcesów na poziomie dróg samorządowych, gdzie chociażby w 2019 roku  zrealizowaliśmy wszystkie oczekiwania samorządów i te drogi – właśnie z tych środków 2019 roku – będą budowane w 2020-2021 roku. Myślę, że jeśli chodzi o drogi samorządowe, będziemy mieli absolutny rekord w 2020 i 2021 – powiedział Waldemar Buda.

Rząd stawia na zrównoważony rozwój kraju. Dlatego też obok tras szybkiego ruchu przeznacza środki na drogi lokalne.

W tym celu został powołany fundusz dróg samorządowych. W ciągu dziesięciu lat na rozwój infrastruktury lokalnej zostanie przeznaczone 36 mld zł.

 

RIRM

drukuj