VI Dni Kultury Języka w WSKSiM

W  Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej trwają Dni Kultury Języka. Przez dwa dni studenci toruńskiej uczelni będą prezentować historię, kulturę, sztukę, a nawet kulinaria krajów, których mieszkańcy posługują się językiem angielskim, niemieckim czy hiszpańskim.

Nie da się ukryć, że w zawodach powiązanych z mediami i nowoczesną techniką konieczna jest bardzo dobra znajomość języków obcych. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, oferuje swoim studentom naukę na najwyższym poziomie nie tylko przedmiotów kierunkowych, lecz również języków obcych. Dobrą okazją dla studentów, aby zaprezentować swoje postępy w nauce języków obcych są coroczne Dni Kultury Języka, które wpisały się już na stałe w tradycję WSKSiM.

W tym czasie przez dwa dni odbywają się liczne imprezy językowe, takie jak: koncerty, przedstawienia teatralne, quizy, pokazy multimedialne itp., podczas których prezentowana jest kultura, sztuka oraz historia krajów języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Wszystko to odbywa się przy wyśmienitych potrawach kuchni narodowych przygotowanych przez studentów. Studenci mogą pokazać swoje talenty aktorskie, taneczne i muzyczne. Tegoroczne spotkanie otworzyła prezentacja multimedialna połączona z poezją św.  Jana Pawła II.

Dni Kultury Języka odbywają się już po raz szósty. Zakończą się jutro wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl