fot. PAP/EPA

V. Orban stawia warunki dla poparcia deklaracji szczytu ws. neutralności klimatycznej

Premier Węgier Viktor Orban powiedział w czwartek dziennikarzom, że jest gotowy poprzeć deklarację szczytu o neutralności klimatycznej do 2050 roku, o ile biedniejsze kraje nie poniosą kosztów redukcji emisji CO2.

W rozmowie z przedstawicielami prasy zaznaczył też, że w procesie transformacji energetycznej w walce ze zmianami klimatu należy uwzględnić wkład energii jądrowej.

W czwartek, w pierwszym z dwóch dni szczytu w Brukseli, unijni liderzy mają dyskutować o polityce klimatycznej UE, w tym o proponowanym celu neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel oświadczył wcześniej w czwartek, że liczy na porozumienie unijnych liderów w tej sprawie.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl