fot. PAP/Maciej Kulczyński

Uwaga na wakacyjnych złodziei!

Okres wakacji i urlopów to wzmożony czas aktywności złodziei. Pracownicy biur podróży apelują do swoich klientów o zachowanie czujności, szczególnie w zatłoczonych miejscach.

Podczas letniego wypoczynku należy szczególnie uważać na tzw. kieszonkowców. Ich łupem padają np. portfele z pieniędzmi i dokumentami oraz telefony. Dlatego wybierając się na wczasy w kraju lub za granicą powinniśmy pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Agnieszka Kulbida z jednego z wrocławskich biur podróży radzi m.in., aby nie trzymać wszystkich wartościowych rzeczy w jednym miejscu.

– Bardzo często w jednych dokumentach trzymamy i paszport, i dowód osobisty, i pieniądze, więc dobrze jest rozłożyć te wszystkie rzeczy na różne kieszenie, żeby nie były w jednym miejscu. Dobrze też jest mieć ksero dowodu osobistego lub paszportu, co umożliwi szybkie wyrobienie nowego dokumentu za granicą na podstawie ksera, co też uwiarygodni osobę, która się zwraca z taką prośbą. Jeżeli nosi się dokumenty czy pieniądze w jakichś torbach, to zawsze nosi się je przed sobą, z przodu, nie na plecach, pozasuwane wszystkie kieszonki. Na to trzeba też zwrócić uwagę – mówi Agnieszka Kulbida.

Należy też pamiętać, aby nie pozostawiać dokumentów oraz wartościowych rzeczy w samochodach.

Jeśli dojdzie już do kradzieży, należy zgłosić ten fakt na policję.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl