USA/ Władze: Pociąg przed wykolejeniem jechał z nadmierną prędkością

Pociąg pasażerski, który w poniedziałek wykoleił się na wiadukcie w stanie Waszyngton w USA, w chwili katastrofy jechał z prędkością o ponad 50 km na godz. większą niż dozwolona na tamtym odcinku trasy – podała rządowa agencja ds. bezpieczeństwa transportu.

Rejestrator danych wydobyty z lokomotywy wykazał, że pociąg w chwili wypadku jechał z prędkością 80 mil na godz. (ok. 130 km na godz.) w strefie ograniczenia prędkości do 30 mil na godz. (ok. 50 km na godz.) – poinformowała rzeczniczka Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) Bella Dinh-Zarr we wtorek (czasu polskiego) na konferencji prasowej.

Według informacji podanych we wtorek przez lokalne władze w wypadku zginęły co najmniej trzy osoby, a ok. 70 zostało rannych, w tym 10 ciężko.

Pociąg pasażerski operatora Amtrak, jadący z Seattle do Portland, wykoleił się na wiadukcie w pobliżu miasta Tacoma, przebiegającym nad autostradą międzystanową. Wypadek miał miejsce w poniedziałek ok. godz. 7.40 rano (godz. 16.40 w Polsce) w DuPont, ok. 80 km na południe od Seattle.

Według Amtrak w pociągu znajdowało się 80 pasażerów i pięciu członków załogi.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl