fot. pixabay.com

USA: tornada i burze spowodowały chaos w komunikacji lotniczej w Chicago

Tornada i gwałtowne burze, które nawiedziły w środę rejon Chicago, spowodowały chaos w komunikacji lotniczej. Na lotniskach O’Hare i Midway czasowo wstrzymano wszelkie starty i lądowania samolotów – poinformowały władze.

Co najmniej osiem tornad uderzyło w cztery hrabstwa w północno wschodniej części stanu Illinois, w tym cztery w hrabstwo Cook, na terenie którego leży Chicago, trzecie pod względem wielkości miasto w USA.

W mieście zawyły syreny alarmowe, a władze wezwały ludność do schronienia się w bezpiecznych miejscach.

Jak podała Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) w środę wieczorem czasu lokalnego, zawieszono wszystkie loty do portów lotniczych O’Hare i Midway, a loty z tych lotnisk były znacznie opóźnione lub odwoływane.

Według portalu FlightAware na lotnisku O’Hare odwołano ponad 300 startów i lądowań a na Midway 30.

Wichura łamała drzewa i zrywała dachy z domów w kilku dzielnicach Chicago i na przedmieściach.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl