USA: W stanie Georgia tornada spowodowały śmierć 11 osób

W amerykańskim stanie Georgia w następstwie tornad od soboty zginęło co najmniej 11 osób, a 23 zostały ranne – poinformowały w niedzielę lokalne służby ds. sytuacji nadzwyczajnych. W siedmiu hrabstwach Georgii w niedzielę ogłoszono stan wyjątkowy.

Dotyczy to tych regionów na południu stanu, gdzie żywioł spowodował śmierć i poważne zniszczenia. Ostrzeżenie przed tornadami dla części stanu Georgia ogłoszono już w sobotę.

Tim Purvis, koroner w hrabstwie Cook, gdzie zginęło siedem osób, powiedział, że wiele przyczep mieszkalnych zostało zrównanych z ziemią w pobliżu miejscowości Adel, gdzie służby ratunkowe wciąż przeszukują teren w poszukiwaniu ludzi. Według Purvisa z 40 przyczep tornado zniszczyło połowę.

W ciągu weekendu wielkie połacie południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych zostały nawiedzone przez burze – informuje BBC News.

Gwałtownych uderzeń tornad należy się spodziewać w niedzielę także na granicy Georgii z Florydą, a gdzieniegdzie obfitych opadów deszczu. Służby meteorologiczne przestrzegły też przed burzami z piorunami na północnym zachodzie Florydy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl