fot. PAP/EPA

USA: siedem ofiar śmiertelnych dwóch strzelanin w Kalifornii

Do siedmiu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych dwóch powiązanych ze sobą strzelanin w mieście Half Moon Bay w hrabstwie San Mateo w stanie Kalifornia w USA – poinformowały w poniedziałek lokalne władze.

Przewodniczący rady nadzorczej hrabstwa San Mateo, Dave Pine, poinformował, że cztery osoby zginęły na farmie grzybów, a trzy w pobliskiej firmie transportowej. Tragiczne wydarzenia rozegrały się w pobliżu autostrady 92.

Miejscowa policja poinformowała, że podejrzany został zatrzymany.

„Podejrzany przebywa w areszcie. W tej chwili nie ma ciągłego zagrożenia dla społeczności” – wskazało biuro szeryfa hrabstwa San Mateo.

Członek rady Half Moon Bay Debbie Ruddock powiedziała, że ofiarami są chińscy robotnicy rolni.

„Jesteśmy załamani dzisiejszą tragedią w Half Moon Bay” – napisał w oświadczeniu Dave Pine.

– „Nie mieliśmy nawet czasu opłakiwać tych, którzy zginęli w straszliwej strzelaninie w Monterey Park. Przemoc z użyciem broni musi się skończyć” – dodał.

Half Moon Bay to miasto położone około 48 kilometrów na południe od San Francisco.

W sobotniej strzelaninie w Monterey Park w Kalifornii na miejscu zginęło 10 osób, 11. zmarła w poniedziałek w szpitalu.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl