USA: Sąd Najwyższy odmówił zawieszenia ustawy z Teksasu, która zabrania zabicia dziecka poczętego po wykryciu bicia serca

Sąd Najwyższy USA odmówił zawieszenia ustawy z Teksasu, która delegalizuje możliwość zabicia dziecka poczętego po wykryciu bicia serca.

Sąd jednocześnie pozwolił na wniesienie skargi przez kliniki aborcyjne przeciwko władzom stanu, co – według komentatorów – otwiera jednak drogę do zawieszenia antyaborcyjnego prawa.

Wniosek o zablokowanie stosowania prawa antyaborcyjnego w Teksasie złożyło federalne ministerstwo sprawiedliwości. To jedna z dwóch spraw związanych z aborcją podjętych w tym roku przez Sąd Najwyższy.

Ewa Kowalewska, dyrektor Human Life International Polska, zwróciła uwagę, że wyrok sądu w drugiej ze spraw będzie mieć znaczenie dla całych Stanów Zjednoczonych.

Rozprawa może bowiem obalić precedensowy wyrok, który zalegalizował aborcję w tym kraju.

Jeżeli zostanie podważony precedens, który nazywa się Roe vs. Wade, jest szansa na to, że skończy się narzucanie poszczególnym stanom jakichkolwiek ograniczeń odnośnie aborcji. Stany Zjednoczone są obecnie jednym z siedmiu krajów na świecie, gdzie można zabić dziecko powyżej 20 tygodnia ciąży – powiedziała Ewa Kowalewska.

Ewa Kowalewska zwróciła uwagę, że w tym samym czasie demokraci próbują przepchnąć ustawę, która stanowiłaby totalną akceptację dla zabijania dzieci poczętych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl