USA przekażą Ukrainie pociski przeciwokrętowe

Stany Zjednoczone przekażą ukraińskiej marynarce wojennej kutry patrolowe oraz pociski przeciwokrętowe. Cel? Wzmocnienie Ukrainy w związku z działaniami Rosji na Morzu Azowskim i Morzu Czarnym.

Zdaniem amerykańskich ekspertów, Rosja dąży do prowokacji ukraińskiej armii poprzez blokadę Odessy czy wysadzenie desantu na brzegu Morza Azowskiego.

To nie jedyna pomoc udzielona Ukrainie zapowiadana przez Amerykanów – wskazuje dr Marcin Adamczyk, politolog.

– Z drugiej strony należy zwrócić uwagę na to, iż Amerykanie jeszcze w tym roku w kwietniu dostarczyli Ukrainie śmiercionośną broń, czyli pociski przeciwpancerne Javelin, a także w budżecie na 2019 r. Kongres zapisał 250 tys. dolarów w ramach pomocy wojskowej dla Ukrainy – zaznaczył ekspert.

Ambasador Ukrainy w USA Wałerij Czałyj poinformował, że Kijów jest zainteresowany zakupem amerykańskich systemów obrony przeciwlotniczej. Rozmowy na ten temat odbyły się w ub. tygodniu podczas wizyty na Ukrainie Johna Boltona, doradcy prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl