Ukraina: Ostrzał wsi w Donbasie

Co najmniej 8 cywilów ucierpiało w wyniku ostrzału jednej ze wsi w Donbasie na wschodzie Ukrainy. Teren został zaatakowany wczoraj przez prorosyjskich separatystów.

Wspierani przez Kreml bojownicy wystrzelili w kierunku wsi co najmniej 15 pocisków. Trafiły one w domy prywatne i w przedszkole. Uszkodziły ogółem ponad 20 budynków. Poszkodowanych zostało około 8 osób. Jedna z kobiet została ranna w oko. Obecnie znajduje się w stanie ciężkim. Separatyści zaatakowali wioskę po informacjach z Moskwy, że Rosja wycofuje swoich wojskowych ze wspólnego, rosyjsko-ukraińskiego, Centrum Kontroli i Koordynacji na rzecz rozejmu na wschodzie Ukrainy. Rosyjskie MSZ oświadczyło, że „strona ukraińska świadomie stwarzała napiętą sytuację moralno-psychologiczną” dla rosyjskich oficerów i „tworzyła przeszkody w wypełnianiu przez nich obowiązków służbowych”. W odpowiedzi MSZ w Kijowie oświadczyło, że krok ten oznacza chęć uniknięcia przez Rosję odpowiedzialności za agresję na Ukrainę.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl