fot. flickr.com

USA ostrzega przed zamachami terrorystycznymi

Departament Stanu Stanów Zjednoczonych ostrzegł przed nowymi zamachami terrorystycznymi na całym świecie, a zwłaszcza w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce. Wskazano, że tzw. Państwo Islamskie, Al-Kaida, Boko Haram i inne grupy terrorystyczne przygotowują się do ich dokonania.

Ataki mają być skierowane zwłaszcza przeciwko obywatelom USA i interesom Stanów Zjednoczonych na całym świecie, ale także przeciwko państwom europejskim.

W opublikowanym komunikacie Departament Stanu wezwał obywateli USA aby zachowali „szczególną ostrożność” podczas podróży zagranicznych.

Uprzedzono, że terroryści mogą dopuszczać się skrajnych aktów przemocy, w tym brania zakładników i zabójstw.

Według wiarygodnych informacji takie ugrupowania jak IS i Al-Kaida oraz powiązane z nimi grupy, kontynuują przygotowania do dokonania w najbliższym czasie ataków w Europie. Wszystkie państwa europejskie są narażone na ataki ze strony międzynarodowych organizacji terrorystycznych – głosi komunikat.

Jako szczególnie groźne uznano Państwo Islamskie.

Departament Stanu przypomniał, że w ostatnich miesiącach doszło do ataków terrorystycznych m.in. we Francji, Tunezji, Nigerii, Belgii, Turcji, Egipcie i Mali.

PAP/RIRM

drukuj