USA: Ostatnia podróż zagraniczna Obamy

Prezydent Stanów Zjednoczonych Baracka Obama uda się dziś w swoją ostatnią podróż zagraniczną: do Grecji, Niemiec i Peru. Obama będzie rozmawiał z liderami największych państw UE, a także prezydentem Chin.

Podróż odbywa się tydzień po niespodziewanym zwycięstwie w wyborach prezydenckich Donalda Trumpa.

Na świecie perspektywa prezydentury Trumpa wywołuje niepewność. Ostatnia podróż miała być okazją dla Obamy do pożegnania się z najbliższymi sojusznikami, zwłaszcza w Europie. Teraz będzie on musiał przede wszystkim uspokajać zagranicznych partnerów.

To, co niepokoi najbardziej w Europie, to wypowiedzi Trumpa kwestionujące NATO i zaangażowanie USA na rzecz bezpieczeństwa sojuszników.

Ponadto Trump zapowiedział w kampanii anulowanie osiągniętego niedawno w Paryżu międzynarodowego porozumienia klimatycznego.

Podróż Baracka Obamy potrwa sześć dni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl