USA: Nowe ognisko pożaru w Kalifornii

Nowe i błyskawicznie rozszerzające się ognisko pożaru lasów i zarośli wybuchło w południowej Kalifornii, na wschód od Los Angeles. W krótkim czasie objęło obszar 2.630 hektarów – poinformowały we wtorek władze stanowe.

Pożar ogarnął m. in. przełęcz Cajon, przez którą przechodzi główna autostrada międzystanowa nr 15 łącząca Los Angeles z Las Vegas. Autostrada na tym odcinku została zamknięta a mieszkańców okolicznych osad Crestline i Hesperia ewakuowano.

Z żywiołem walczy ok. 700 strażaków, ale dotychczas nie udało się go opanować.

„Ogień posuwa się bardzo szybko, podsyca go wiatr” – powiedziała rzeczniczka federalnej Służby Leśniej Lyn Sieliet.

Dodała, że władze badają przyczyny wybuchu nowego ogniska pożaru; nie wyklucza się podpalenia.

Dotychczas pożary w borykających się z długotrwałą suszą zachodnich rejonach USA strawiły ponad 120 tys. hektarów lasów i zarośli.

Stwierdzono już, że część z pożarów była rezultatem celowych podpaleń. Jednego z podejrzanych policja uratowała przed samosądem rozwścieczonych mieszkańców małej miejscowości Clearlake, położonej na północ od San Francisco.


PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl