fot. PAP/EPA

USA:  II debata prezydencka odwołana

Druga debata Donalda Trumpa i Joe Bidena została oficjalnie odwołana. Ma to związek z wykryciem u amerykańskiego przywódcy koronawirusa.

W USA trwa kampania prezydencka. Jednak przedwyborcze starania Donalda Trumpa pokrzyżowała w ostatnich dniach choroba. U amerykańskiego przywódcy wykryto COVID-19. W związku, z czym jego druga już debata z kontrkandydatem Joe Bidenem – zaplanowana pierwotnie na 15 października – nie dojdzie do skutku. Specjalna komisja zajmująca się organizacją przedwyborczych pojedynków kandydatów chciała, by starcie przeprowadzić w formie zdalnej. Na co zgody nie wyraził Donald Trump.

– Nie będę robić wirtualnej debaty. W takim trybie moderator może wyłączyć ci mikrofon, kiedy chce. Nie będę tracił na to czasu – poinformował Donald Trump, prezydent USA.

Sztab Donalda Trumpa przekazał, że komisja nie konsultowała się z otoczeniem prezydenta w sprawie swojej decyzji. Obaj kandydaci w listopadowych wyborach prezydenckich, zgadzają się jednak na udział w debacie zaplanowanej na 22 października, która pierwotnie miała być ich trzecim pojedynkiem.

Wybory prezydenckie w USA zaplanowano na 3 listopada.

TV Trwam News

drukuj