USA i Kanada coraz bliżej porozumienia ws. umowy NAFTA

 Stany Zjednoczone i Kanada coraz bliżej porozumienia w sprawie umowy NAFTA. Prezydent Donald Trump wskazał piątek jako ostateczny termin zakończenia negocjacji.

 Już teraz prezydent Donald Trump osiągnął porozumienie z Meksykiem. Kanada albo zgodzi się na nową umowę handlową, albo NAFTĘ, czyli Północnoamerykański Układ o Wolnym Handlu zastąpi umowa handlowa USA-Meksyk.

 – Umowa, jaką stworzyliśmy z Meksykiem jest fantastyczna. Teraz nazywamy to umową handlową z Meksykiem i zobaczymy, czy wejdzie do niej Kanada. W przeciwnym razie zrobimy coś osobno albo nie zrobimy niczego, co też jest w porządku – wskazał prezydent USA.

Donald Trump zagroził, że jeśli do piątku nie dojdzie do porozumienia, to USA mogą poprzestać tylko na umowie z Meksykiem. A to oznaczałoby amerykańskie cła na import z Kanady.

 – Kanada chce uczestniczyć w porozumieniu. Daliśmy im czas do piątku i uważam, że prawdopodobnie ku temu zmierzamy. Zobaczymy, co będzie – dodał Trump.

Negocjacje idą naprzód. Kanada – choć wysyła pozytywny sygnał – wciąż jednak nie podjęła decyzji. Premier Justin Trudeau jako główne kryterium stawia interes Kanadyjczyków.

 – Zdajemy sobie sprawę, że finał negocjacji możemy osiągnąć już w najbliższy piątek, ale jest to tylko możliwość, która zależy od tego, jaki interes ostatecznie osiągnie Kanada – powiedział Justin Trudeau.

Renegocjacja umowy to inicjatywa prezydenta USA. Donald Trump od dawna podkreśla, że NAFTA przyniosła katastrofę dla amerykańskiego rynku pracy.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl