fot. PAP/EPA

USA: Dziś początek szczytu klimatycznego organizowanego przez J. Bidena

Dziś rozpocznie się dwudniowy międzynarodowy szczyt klimatyczny zwołany przez prezydenta USA Joe Bidena. Wydarzenie obędzie się online. Amerykański przywódca zaprosił na nie przedstawicieli ok. 40 państw, m.in. Chin, Indii, Brazylii i Rosji. Wśród nich jest też prezydent RP Andrzej Duda.  

Celem szczytu jest zmobilizowanie państw do większej ambicji w ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych i zwiększenie szansy na znaczące efekty w sprawie globalnych działań podczas planowanego na listopad szczytu COP26.

https://twitter.com/BPM_KPRP/status/1385132491342745602

Prezydent Andrzej Duda mówił w tym tygodniu podczas spotkania z Młodzieżową Radą Klimatyczną, że to ważne wydarzenie dla Polski.

– Trzeba, aby to spotkanie określiło bardzo konkretne, ambitne cele, które będą do zrealizowania w przyszłości i będą zakreślone w taki sposób, aby było to realne. W ogromnym stopniu dyskusja będzie koncentrowała się na tym, co rzeczywiście jesteśmy w stanie osiągnąć, na ile chcemy ochronić świat poprzez nasze działania – redukcję emisji, wprowadzanie różnego rodzaju nowoczesnych źródeł energii. Chcemy osiągnąć przynajmniej spowolnienie procesu wzrostu globalnej temperatury na świecie. To jest dzisiaj jeden z najbardziej dyskutowanych tematów – oznajmił prezydent.

Na szczycie klimatycznym Andrzej Duda głos zabierze w piątek. Polski prezydent weźmie udział w debacie poświęconej łączeniu wzrostu gospodarczego z ambitną polityką klimatyczną.

Według zapowiedzi Pawła Solocha, szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, padnie deklaracja, że zgadzamy się co do kierunku osiągnięcia neutralności klimatycznej, natomiast chcielibyśmy uzgodnić warunki doprowadzenia do tej sytuacji.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl