fot. PAP/EPA

Georgia zatwierdziła wygraną Bidena w wyborach prezydenckich

Władze stanowe Georgii, po ponownym przeliczeniu głosów, potwierdziły  zwycięstwo kandydata Demokratów – Joe Bidena.

Sekretarz stanu Georgii wydał oświadczenie, w którym ogłosił, że wyniki wyborów prezydenckich z 3 listopada zostały potwierdzone. Jak tłumaczył doszło do wielu nieprawidłowości, jednak mimo wszystko, niewielką przewagą wygrał kandydat Demokratów – Joe Biden.

– Jako sekretarz stanu uważam, że liczby, które dziś przedstawiliśmy, są poprawne. Odzwierciedlają werdykt ludzi, a nie decyzje biura Sekretarza Stanu, sądów lub którejś z kampanii – powiedział Brad Raffensperger, sekretarz stanu Georgii.

Donald Trump i jego sojusznicy z Georgii zarzucają sekretarzowi stanu przyzwolenie na fałszowanie wyborów. Jednak ich partyjny kolega stanowczo odrzucił oskarżenia.

Zwycięstwo Joe Bidena w Georgii jest jedną z większych niespodzianek tych wyborów. Demokrata ostatni raz wygrał  tam w 1992 roku.

TV Trwam News/PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl