PAP/EPA

USA: 630 nowych ofiar śmiertelnych koronawirusa w stanie Nowy Jork

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo poinformował w piątek, że w ciągu ostatnich 24 godzin na Covid-19 zmarło tam 630 osób. Dzień wcześniej bilans zgonów był niższy i wyniósł 606. Mieszkańcy stanu od piątku wieczorem muszą zakrywać twarz w miejscach publicznych.

Łączna liczba chorych hospitalizowanych z powodu Covid-19 w stanie Nowy Jork w czwartek to nieco ponad 17,3 tys. pacjentów, co jest najniższą liczbą od 5 kwietnia. Dziennie przyjmowanych jest do szpitali ok. 2 tys. osób – przekazał Andrew Cuomo.

Począwszy od godziny 20.00 czasu miejscowego w piątek mieszkańcy Nowego Jorku muszą zakrywać twarz w miejscach publicznych, kiedy nie są w stanie utrzymać dystansu sześciu stóp (ok. 1,8 metra) od innych.

Ogłoszone w tym tygodniu zalecenie oznacza, że Nowy Jork wchodzi w nową fazę działań mających na celu powstrzymanie koronawirusa. Jak zauważa „New York Times”, liczby poważnie chorych pacjentów i osób umierających każdego dnia z powodu koronawirusa raczej zmniejszają się, ale pomimo kwarantanny SARS-CoV-2 nadal się rozprzestrzenia.

Ponad 41 tys. osób w całym stanie otrzymało w tym tygodniu pozytywne wyniki testu na obecność wirusa – średnio ponad 8 tys. dziennie, czyli mniej więcej tyle samo, co w poprzednich dwóch tygodniach – podkreślił dziennik.

Ogłaszając w środę nowe regulacje, Andrew Cuomo tłumaczył, że zakrycia twarzy, które mogą być maseczkami, szalikami lub chustami, można nosić na szyi, gdy nikogo nie ma w pobliżu.

„Idziesz sam ulicą? Świetnie. Jesteś na skrzyżowaniu, gdzie są ludzie i znajdziesz się ich w pobliżu? Załóż maskę” – wyjaśnił Andrew Cuomo.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl