fot. Monika Bilska

Uroczystości pogrzebowe prof. Grzegorza Osińskiego

W Toruniu odbędą się dziś uroczystości pogrzebowe profesora Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, Grzegorza Osińskiego. O godz. 10.00 w Akademickiej Kaplicy Zawierzenia zmarłego pożegnają studenci i współpracownicy.

W południe w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu rozpocznie się Msza św. żałobna. Po niej śp. prof. Grzegorz Osiński spocznie na centralnym cmentarzu komunalnym w Toruniu.

Dr hab. Grzegorz Musiał z Uniwersytetu Adama Mickiewicza, przyjaciel zmarłego, wspomina, że prof. Grzegorz Osiński był znakomitym fizykiem, informatykiem i kognitywistą.

– Będzie nam go brakowało. Nie wiem, kto poprowadzi to, co zaczął Grzegorz Osiński. To była informatyka, która znakomicie się rozwinęła w AKSiM. Jest też Ośrodek Debaty Międzynarodowej. Są niezliczone konferencje. W każdej ze swoim kompetencji jako fizyk kwantowy, informatyk czy kognitywista gromadził wokół siebie ludzi. To są rzeczy, w których trudno będzie go zastąpić – mówi dr hab. Grzegorz Musiał.

Prof. Grzegorz Osiński zmarł 19 grudnia w wieku 55 lat. Był autorem licznych publikacji naukowych, w których poruszał tematy m.in. neurologii klinicznej. Był również ekspertem w dziedzinie zagrożeń, jakie niesie ze sobą transhumanizm. Był przyjacielem i członkiem Rodziny Radia Maryja.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl