fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Uroczystość Wszystkich Świętych

Dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia wspominamy i dziękujemy Bogu za tych, którzy osiągnęli już życie wieczne. To również okazja do zatrzymania się, nawiedzenia grobów oraz modlitwy o dar nieba dla naszych bliskich zmarłych.

Równocześnie poprzez dzisiejszą uroczystość Kościół przypomina nam, że każdy z nas jest powołany do świętości.

Święci żyli Ewangelią, stanowią dla nas wzór, módlmy się więc za ich wstawiennictwem – zachęca ks. bp Damian Bryl, biskup kaliski.

– Modlimy się, wywołując ich wstawiennictwa, ale także przypominając sobie ich życie – piękne, dobre, Bogu oddane – chcemy podjąć zaproszenie do świętości, czyli wspominamy świętych, którzy nas pobudzają, żebyśmy również i my zatroszczyli się o nasze życie, żeby też doprowadziło nas do szczęścia wiecznego – podkreślił ks. bp Damian Bryl.         

Ks. prof. Jan Machniak, kierownik Katedry Duchowości Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, zwrócił uwagę, że dzisiejsza uroczystość jest pełna radości i chwały.

– W tym dniu czyta się w kościele Ewangelię o błogosławieństwach. Błogosławiony szczęśliwy – to jest ten, który poznał Boga i tą drogą powołania poszedł, żeby być blisko Boga, aby stać się uczestnikiem tej radości, chwały wiecznej. Kościół zachęca nas do tego, abyśmy w tym dniu właśnie radowali się razem ze świętymi, bo świętość to jest po prostu bliskość Boga – wskazał ks. prof. Jan Machniak.      

Decyzją Penitencjarii Apostolskiej, przez cały listopad pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny za wiernych zmarłych.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl