Upamiętnienie ofiar Zbrodni Katyńskiej

W poniedziałek 28 września w Krakowie odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Przewidziana jest Msza św. oraz odsłonięcie tablic oficerów Wojska Polskiego zamordowanych przez NKWD. Organizatorami inicjatywy są: krakowski IPN, wojewoda małopolski oraz Wojewódzki Sztab Wojskowy i Stowarzyszenie Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej.

Uroczystości upamiętnienia Zbrodni Katyńskiej rozpoczną się o godzinie 10.00 Mszą św. w kościele garnizonowym pw. św. Agnieszki w Krakowie. Z kolei o godzinie 11.15 odbędą się uroczystości z asystą wojskową przy Krzyżu Katyńskim na placu o. Adama Studzińskiego. Na godzinę 12.30 zaplanowane jest odsłonięcie tablicy oficerów Wojska Polskiego zamordowanych przez NKWD: płk. Felicjana Madeyskiego-Poraja, ppłk. Waleriana Orłowskiego, ppłk. Kazimierza Czyżewskiego. Odsłonięcie tablicy będzie miało miejsce na ulicy Rydla 19 w Krakowie w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym.

Więcej o Zbrodni Katyńskiej można przeczytać [tutaj].

 

IPN/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl