Upadło Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury

Spółkę należąca do grupy PKP sprywatyzował rząd Donalda Tuska. Upadłość firmy oznacza nie tylko fiask procesu prywatyzacyjnego, ale również fakt, że znika z rynku firma, która miała być istotnym uczestnikiem inwestycji kolejowych.

 

Budimex kupił spółkę zajmującą się budową i remontem infrastruktury kolejowej za ponad 225 milionów złotych. Po niewielkim okresie czasu mamy wniosek o upadłość układową.

 

To jest niezbity dowód na to, w jak skandaliczny i nieodpowiedzialny sposób rząd podchodzi do prywatyzacji tej części potencjału wykonawczego na inwestycjach kolejowych w Polsce. Prywatyzacji, która kończy się upadłością – powiedział poseł Jerzy Polaczek były minister transportu.

 

Upadłość to jednak nie jedyna negatywna konsekwencja.

 

„Bezpośrednio będzie skutkowała na wielkość zatrudnienia, na to, że ten potencjał w Polsce się zmniejszy. To jest żelazny dowód na to, że te cele prywatyzacji, które formalnie i publicznie obwieszczał rząd i minister infrastruktury ówczesny pan Grabarczyk, po prostu nie zostały w jakimkolwiek stopniu zrealizowane. W sytuacji takiej, w której Polska wykorzystała kilka procent środków europejskich jest pytanie najbardziej podstawowe: Jak to jest, że mając tak wielką skalę zadań przed sobą upada kluczowa firma, która miała uczestniczyć w wielu projektach modernizacyjnych” – powiedział poseł Jerzy Polaczek.

 

Poseł zapowiedział, że PiS nie zostawi tej sprawy i będzie żądało wyjaśnień. Będzie również występowało z wnioskami o wyciągnięcia najdalej idących konsekwencji politycznych i służbowych.

 

Wypowiedź poseł Jerzego Polaczka:


Pobierz Pobierz

 

RIRM
drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl