Protest przeciwko reżimowi w Syrii

W południe przed ambasadą Syrii w Warszawie odbędzie się protest przeciwko reżimowi Bashara al- Assada. W Syrii codziennie giną setki ludzi.

 

Jak mówi prof. Bessam Aouil, Syryjczyk, wykładowca Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego,  każdy gest wparcia powstańców w Syrii jest bardzo ważny. Każdego dnia giną niewinni ludzie, którzy walczą o wolność.

 

„Nasza manifestacja to komunikat dla Syryjczyków, którzy od siedemnastu miesięcy walczą o godność i wolność. Organizujemy to po to, aby nasi rodacy widzieli, że jesteśmy z nimi.  Zbieramy ludzi żeby ich popierali. W ten sposób pokazujemy ludzką solidarność, wszędzie gdzie jesteśmy. Oni muszą wiedzieć, że nie są sami”- powiedział prof. Bessam Aouil,.

W Syrii sytuacja jest dramatyczna. Codziennie giną setki ludzi. Siły reżimu są brutalne wobec powstańców, nieoszczędzaną kobiet i dzieci.

Niestety dzieje się to wszystko na oczach całego świata. Siły międzynarodowe nie podejmują zdecydowanych działań aby zaprzestać rozlewowi krwi – powiedział prof. Bessam Aouil.


Pobierz Pobierz

 

RIRM 
drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl