fot. twitter.com/UOKiKgovPL

UOKiK wykrył zmowę przetargową

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postawił zarzuty zawarcia zmowy przetargowej siedmiu przedsiębiorcom. Inwestorzy w sposób niedozwolony uzyskiwali zgody na budowę lub przebudowę elementów infrastruktury sieci elektroenergetycznej.

Jak podaje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zmowa miała dotyczyć 11 przetargów z 2017 roku organizowanych przez spółkę PGE Dystrybucja. Dziesięć z nich obejmowało budowę punktów rozłącznikowych sterowanych radiowo, jeden – przebudowy sieci elektroenergetycznej w okolicach drogi S17 niedaleko Garwolina.

Zarzuty usłyszeli następujący przedsiębiorcy: EnergoTech z Lublina, ZPUE z Włoszczowy, Przedsiębiorstwo Techniczno-Usługowe Elektra z Lublina, Ekto z Zaścianek, Elmo z Żelkowa – Kolonii, „Farad” z Józefowa oraz Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Kurpiewski” z Łomży – mówi prezes UOKiK, Tomasz Chróstny.

– Przedsiębiorcy mogli podzielić między sobą poszczególne postępowania przetargowe, ustalając każdorazowo, przed rozpoczęciem aukcji elektronicznej, który z nich wygra. Uzgadnianie między sobą ofert w przetargach i ustalanie, który z przedsiębiorców wygra, jest złamaniem prawa – podkreśla Tomasz Chróstny.

Pozostali uczestnicy przetargów mieli składać jedynie pozorne oferty, które wywoływały wrażenie istnienia konkurencji. Teraz spółkom grozi kara do 10 proc. ich rocznego obrotu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl