fot. pixabay.com

UOKiK wydał zgody na budowę farm wiatrowych na Bałtyku

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał dwie zgody na budowę farm wiatrowych w polskiej strefie ekonomicznej na Morzu Bałtyckim. Za pierwszą ma odpowiadać Polska Grupa Energetyczna, a za drugą PKN Orlen. Utworzą one z zagranicznymi podmiotami spółki do budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku.

Przed wydaniem zgody na koncentrację UOKiK zbadał, czy planowane transakcje mogą doprowadzić do ograniczenia konkurencji. Prowadzone postępowanie wykluczyło taką możliwość. Wydane decyzje są ważne 2 lata.

– Pierwsza koncentracja dotyczy utworzenia joint venture przez Polską Grupę Energetyczną oraz Ørsted Wind Power. Wspólni przedsiębiorcy zostaną utworzeni w oparciu o istniejące już spółki kontrolowane przez PGE: Elektrownia Wiatrowa Baltica-2 i Elektrownia Wiatrowa Baltica-3. Obecnie ich działalność skupia się przede wszystkim na przygotowaniach do budowy dwóch morskich elektrowni wiatrowych położonych w wyłącznej strefie ekonomicznej Polski na Morzu Bałtyckim. Druga koncentracja to utworzenie wspólnego przedsiębiorcy przez PKN Orlen oraz NP Baltic Wind. Wspólny przedsiębiorca zostanie utworzony na bazie spółki Baltic Power. Aktualnie prowadzi ona przygotowania do budowy morskiej farmy wiatrowej w wyłącznej strefie ekonomicznej Polski na Morzu Bałtyckim. W przyszłości będzie wytwarzała i wprowadzała do obrotu energię elektryczną – mówił o szczegółach transakcji Tomasz Chróstny, prezes UOKiK.

Więcej informacji w tej sprawie, a także na temat wszystkich prowadzonych postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji można znaleźć [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl