fot. twitter.com/UOKiKgovPL

UOKiK będzie sprawdzać banki w kwestii przestrzegania przepisów Tarczy Antykryzysowej 4.0.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zapowiedział kontrolę banków. Ma to związek z napływającymi do urzędu sygnałami, że banki nie zawsze informują konsumentów o możliwości zawieszenia spłaty kredytowej na 3 miesiące. Na ten problem zwraca uwagę m.in. stowarzyszenie „STOP bankowemu bezprawiu”.

Tomasz Chróstny, prezes UOKiK, podkreśla, że konsument ma prawo domagać się od banku, aby zawieszono spłatę kredytu na 3 miesiące.

– Ustawowe wakacje kredytowe zostały przyjęte w trosce o gospodarstwa domowe, które zostały szczególnie dotknięte gospodarczymi skutkami pandemii. Znalazły się w tarczy jako jedno z ważnych rozwiązań chroniących konsumentów na rynku finansowym. Wszcząłem postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Sprawdzimy, czy w warunkach oraz sposobie informowania o wakacjach kredytowych dochodzi do wspomnianych nieprawidłowości. Jeśli niepokojące informacje przekazane do nas się potwierdzą, będziemy wyciągać konsekwencje prawne z działań tych banków, które oferując korzystne dla siebie rozwiązania, naruszyły interes i prawa konsumentów – informuje prezes UOKiK

UOKiK zachęca konsumentów, aby informowali Urząd o problemach z możliwości skorzystania z tzw. ustawowych wakacji kredytowych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl