fot. PAP/EPA

Unia Europejska wprowadziła kolejny pakiet sankcji wobec Rosji

Unia Europejska przyjęła nowy pakiet sankcji wymierzonych w Rosję. Wśród nowych ograniczeń możemy znaleźć m.in.: UE bez importu rosyjskiej ropy, odłączenie od systemu Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej (SWIFT) kluczowego rosyjskiego banku oraz ograniczenie rosyjskiej propagandy.

Stanowisko Unii Europejskiej jest jednoznaczne. Konsekwentne sankcje wobec Rosji, jej obywateli i rosyjskich podmiotów to ważny element presji wymierzonej w Kreml.

– Władimir Putin musi zapłacić wysoką cenę za swoją brutalną agresję – akcentowała Ursula Von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej.

Wprowadzono dziś kolejny pakiet sankcji, o którym poinformowała przewodnicząca Komisji Europejskiej.

– Wymieniamy kolejno wysokich rangą oficerów militarnych i poszczególne osoby, które dopuściły się zbrodni wojennych w Buczy. Tyczy się to także tych, którzy są odpowiedzialni za nieludzkie oblężenie Mariupola – mówiła Ursula von der Leyen.

Jak mówiła przewodnicząca Komisji Europejskiej, jest to jasny sygnał dla Kremla – wiemy, kim jesteście, nie uciekniecie od tego. Druga część sankcji obejmie Sbierbank Rossii, który zostanie wykluczony z systemu SWIFT.

– Sbierbank to największy rosyjski bank, który obejmuje około 37 procent całego sektora bankowego. Odłączamy od systemu SWIFT także dwa inne główne banki w Rosji – poinformowała Ursula von der Leyen.

To działanie, jak mówiła Ursula von der Leyen, pozwoli odłączyć Rosję od globalnego systemu bankowego. Na tym nie koniec, bo sankcje dotyczą także rosyjskich nadawców państwowych, którzy nie będą mogli więcej emitować swoich programów w krajach Unii Europejskiej.

– W jakiejkolwiek formie, poprzez kablówki, satelity, czy aplikacje na smartfony. Zidentyfikowaliśmy te kanały telewizyjne jako usta, które uwydatniają kłamstwa Władimira Putina i propagandę w sposób agresywny – wskazała Ursula von der Leyen.

Najważniejszym elementem sankcji, którego oczekuje Wspólnota Europejska, którego przede wszystkim potrzebuje Ukraina, to sankcje wymierzone w rosyjskie surowce.

– To nie będzie łatwe, ponieważ pewne państwa członkowskie są mocno zależne od rosyjskiej ropy, ale po prostu musimy to zrobić – akcentowała Ursula von der Leyen.

To właśnie rosyjska ropa staje się dziś elementem unijnych sankcji.

– Zaproponujemy dziś zablokowanie całej rosyjskiej ropy w Europie – zwróciła uwagę Ursula von der Leyen.  

Import ropy ma zostać zakończony w ciągu sześciu miesięcy, a produktów rafinowanych do końca roku. Wspólnota wdroży ponadto plan odbudowy Ukrainy po zakończeniu wojny wywołanej przez Rosję.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl