Ulicami Rzymu przeszedł III Narodowy Marsz dla Życia

Do Wiecznego Miasta przybyły dziesiątki tysięcy osób m.in. z Polski, Francji, USA, Japonii, a nawet Chin. Protestowali przeciwko legalizacji tzw. aborcji, czyli zabijaniu dzieci nienarodzonych.

Maszerujący wyruszyli sprzed Koloseum, gdzie niegdyś mordowano chrześcijan. Następnie przeszli ulicami miasta, aby zakończyć manifestację pod pałacem św. Anioła nad Tybrem.

Z ramienia Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia w  marszu uczestniczyła grupa szczecińskich obrońców życia skupiona wokół Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” oraz Bractwa Małych Stópek.

Podczas marszu nieśli ze sobą materiał, na którym przepisano dokument Jana Pawła II „Donum Vitae” o wartości życia ludzkiego i godności jego przekazywania.

Ks. Tomasz Kancelarczyk, asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, zwrócił uwagę że marsz odbył się w rocznicę wprowadzenia ustawy, która zezwalała na tzw. aborcję. Jak podkreślił tegoroczna manifestacja była imponująca.

– Nie byłem w stanie ani zobaczyć początku, ani końca marszu i tak naprawdę o ilości osób obecnych na Marszu dla Życia dowiedzieliśmy się bardziej z mediów. Poinformowało one, że było blisko 40 tys. osób. Ten marsz nabiera rangi i bardzo dobrze, bo Rzym nie tylko pokazuje uniwersalizm Kościoła katolickiego, ale także i uniwersalizm obrony życia. To nie jest sprawa poszczególnego miasta, państwa, regionu, nawet kontynentu. To jest sprawa ogólnoludzka, dlatego dobrze, że w tym miejscu gromadzimy w tak licznej reprezentacji międzynarodowej po to, aby stawać w obronie życia – powiedział ks. Tomasz Kancelarczyk.

Przed południową modlitwą Regina Coeli w Watykanie Ojciec św. pozdrowił wszystkich uczestników III Marszu dla Życia. Papież zachęcił do zaangażowania się wiernych w obronę życia ludzkiego.

Pozdrawiam uczestników “Marszu dla Życia”, który odbył się tego ranka w Rzymie i zapraszam wszystkich do przywiązywania żywej uwagi do kwestii ochrony życia ludzkiego od momentu jego poczęcia aż do naturalnej śmierci. Przy tej okazji pragnąłbym przypomnieć, także o akcji zbierania podpisów jaka odbywa się we włoskich parafiach i wsparciu inicjatywy europejskiej “Jeden z nas”, aby zagwarantować ochronę prawną embrionów, otaczając ochroną każdą istotę ludzką już od pierwszych chwil jej istnienia. Szczególnym momentem dla tych, którym leży na sercu ochrona sakralności życia ludzkiego będzie “Dzień Evangelium Vitae”, który w kontekście obchodzonego Roku Wiary odbędzie się w Watykanie w dniach 15, 16 czerwca – apelował Ojciec św. Franciszek.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl