fot. PAP/Andrzej Lange

Ukraińskie media: Minister rolnictwa Mykoła Solski podejrzany w sprawie korupcyjnej

Minister polityki rolnej i żywności, Mykoła Solski, jest podejrzany w sprawie korupcyjnej – pisze portal Ukraińska Prawda, powołując się na urzędy odpowiedzialne za zwalczanie korupcji.

Według doniesień portalu Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy (NABU) uznało Solskiego za podejrzanego o nielegalne wejście w posiadanie ziemi wartej 291 mln hrywien (ok. 7 mln dol.) Ponadto miał on usiłować nielegalnie przejąć ziemię o wartości 190 mln hrywien (ok. 4 mln dol.).

W komunikacie na temat tej sprawy NABU nie wymieniło Solskiego z nazwiska, jednak rozmówca Ukraińskiej Prawdy w Specjalnej Prokuraturze Antykorupcyjnej potwierdził, że chodzi właśnie o obecnego ministra rolnictwa.

NABU opisało w komunikacie schemat nielegalnego przejęcia ziemi należącej do dwóch przedsiębiorstw państwowych w obwodzie sumskim przy udziale osób z urzędu katastralnego.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl