fot. flickr.com

Ukraina: udaremniono próbę wywiezienia z Polski 500 tys. euro i ok. 240 tys. USD w gotówce

Ukrainiec podróżujący z Polski na Ukrainę próbował w nocy z soboty na niedzielę przewieźć przez granicę 500 tys. euro i prawie 240 tys. dolarów bez zadeklarowania celnikom posiadanej gotówki – poinformowała w niedzielę ukraińska straż graniczna.

Funkcjonariusze podjęli decyzję o przeprowadzenia dokładnej kontroli busa, gdy zauważyli nerwowe zachowanie 37-letniego kierowcy pojazdu – wyjaśniono w komunikacie.

Strażnicy znaleźli zapakowaną w reklamówki gotówkę między rzeczami osobistymi mężczyzny i pod fotelem pasażera. W związku z tym, że Ukrainiec nie poinformował służb o przewożonej gotówce, sprawę skierowano do sądu, a pieniądze skonfiskowano.

Do zdarzenia doszło na przejściu granicznym Dołhobyczów-Uhrynów.

Na Ukrainę bez konieczności składania pisemnej deklaracji można wwozić sumę nie przekraczającą ekwiwalentu 10 tys. euro.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl