Ukraina: Czterech zabitych w starciach

Co najmniej cztery osoby zginęły w piątek w walkach w Odessie, na południu Ukrainy, gdzie starli się zwolennicy jedności Ukrainy i prorosyjscy demonstranci. Jest wielu rannych, w tym trzech milicjantów; liczby poszkodowanych nie sprecyzowano.

Milicja poinformowała, że jedna z ofiar zmarła w wyniku postrzału z broni palnej w płuco. Do starć doszło, gdy kilkuset prorosyjskich demonstrantów, noszących kaski i uzbrojonych w pałki, zaatakowało idący przez centrum miasta pochód złożony z ok. 1500 zwolenników władz w Kijowie – podały agencja Interfax-Ukraina i AFP, powołując się na świadków.

Miejscowy parlamentarzysta Dmytro Spiwak mówił ukraińskiej telewizji, że śmierć poniosło czterech młodych zwolenników kijowskich władz. „Wyraźnie widać, że strona prorosyjska była bardzo dobrze uzbrojona, zorganizowana, a ta akcja była od dawna zaplanowana” – oświadczył.

„Powiem jedną rzecz (prezydentowi Rosji Władimirowi) Putinowi: zapomnij o Odessie” – dodał. W czasie walk rzucano płytami chodnikowymi, koktajlami Mołotowa i ładunkami wybuchowymi.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl