fot. PAP/EPA

Ukraina: Premier Japonii odwiedził podkijowską Buczę, oddał hołd ofiarom rosyjskich zbrodni

Premier Japonii Fumio Kishida, odwiedził we wtorek podkijowską Buczę, która stała się symbolem rosyjskiego okrucieństwa; oddał hołd ofiarom zbrodni popełnionych na ludności cywilnej przez wojska rosyjskie – poinformował portal Ukrainska Prawda.

Fumio Kishida przebywał w Buczy, gdzie na początku inwazji Rosjanie bestialsko zamordowali kilkuset cywilów. Złożył kondolencje rodzinom ofiar w imieniu Japonii.

„Świat był zdumiony na wieść o zabitych w Buczy rok temu niewinnych cywilach. Naprawdę czuję wielki gniew z powodu tego okrucieństwa po odwiedzeniu tych miejsc” – powiedział Kishida.

Premier Japonii złożył wieniec przed miejscową cerkwią, po czym minutą ciszy uczcił pamięć ofiar – napisała Ukrainska Prawda.

Fumio Kishida przybył we wtorek z niezapowiadaną wizytą do Kijowa. Ma się tam spotkać z prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zełenskim, potwierdzić poparcie dla jego kraju i sprzeciw wobec rosyjskiej agresji.

Jest to pierwsza wizyta premiera Japonii w Kijowie od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę w lutym 2022 roku. Kishida jest jednocześnie ostatnim przywódcą państwa z grupy G7, który udał się na Ukrainę od wybuchu wojny.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl