fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

Uczniowie sprawdzą swoją wiedzę o wyborach

Ponad 4,6 tys. uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych weźmie w środę udział w pierwszym etapie konkursu wiedzy o prawie wyborczym. Organizatorami konkursu odbywającego się pod hasłem „Wybieram wybory” są Krajowe Biuro Wyborcze i Państwowa Komisja Wyborcza.

Cieszy nas, że tak wielu młodych ludzi jest zainteresowanych prawem wyborczym. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w konkursie wpłynie na kształtowanie świadomości, jak ważny jest udział w wyborach – nie tylko wśród młodzieży, ale także wśród ich rodzin i kolegów” – podkreśla szef Krajowego Biura Wyborczego Beata Tokaj.

W pierwszym etapie konkursu, który odbędzie się w szkołach, uczniowie będą rozwiązywać test wyboru składający się z 25 pytań – informuje Krajowe Biuro Wyborcze. W drugim – na szczeblu województwa – zwycięzcy eliminacji szkolnych napiszą esej.

Finaliści spotkają się 25 kwietnia z Państwową Komisją Wyborczą i będą odpowiadać na wylosowane pytania. Troje najlepszych uczniów otrzyma nagrody pieniężne – zapowiada KBW.

Chęć uczestnictwa w konkursie zgłosiło ponad 4,6 tys. uczniów z 567 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Konkurs ma na celu upowszechnianie wiedzy o prawie wyborczym i propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w całym procesie wyborczym.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.pkw.gov.pl.

PAP/RIRM

drukuj