fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] R. Winnicki: Każdy termin na wybory jest dobry, bo zawsze trzeba pracować na dobro ojczyzny

Dla mnie każdy termin jest dobry, bo zawsze trzeba pracować na dobro ojczyzny – powiedział w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki. Polityk odniósł się do zapowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy dot. terminu wyborów na 13 października.

– Dla mnie każdy termin jest dobry, bo zawsze trzeba pracować na dobro ojczyzny. Nie wiem, czy to szczęśliwy termin ze względu na mecz, który ma się właśnie wtedy odbywać. Ogólnopolskie wydarzenia sportowe nie służą wysokiej frekwencji, a przecież o to chodzi. W każdym razie jest to dzień dobry jak każdy inny – podkreślił Robert Winnicki.

Narodowcy do wyborów przystąpią jako Konfederacja, która jest już zarejestrowana jako partia polityczna.

– Ta partia zrzesza środowiska narodowe, wolnościowe, tradycjonalistyczne i takie postacie jak Kaja Godek, Janusz Korwin-Mikke i Grzegorz Braun – powiedział gość TV Trwam.

Toczymy rozmowy, by poszerzyć ten skład. Rozmawiamy z ideową prawicą wskazał.

– Mamy szereg wspólnych postulatów, począwszy od suwerennego państwa po skończenie toczącej się degrengolady, która idzie pod tęczowymi hasłami, obronę naszej waluty i postulatów podatkowych. Prawda jest taka, że nie wszyscy w Konfederacji mają poglądy narodowo-katolickie, ale jest nas zdecydowana większość, a na pewno jest takich osób więcej niż w PiS – zaznaczył prezes RN.

– Wszyscy posłowie o wartościach narodowo-katolickich mogą u nas głosować według własnego sumienia – dodał.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl