[TYLKO U NAS] R. Bąkiewicz: Jeśli chcemy wygrać wojnę cywilizacyjną, musimy powrócić do wartości chrześcijańskich

Toczy się dziś wojna cywilizacyjna, i jeśli chcemy ją wygrać, musimy powrócić do wartości chrześcijańskich – mówił w środowym programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

11 listopada ulicami Warszawy pod hasłem „My chcemy Boga” przejdzie Marsz Niepodległości. Robert Bąkiewicz zaznaczył, że hasło tegorocznego wydarzenia „zawiera wiele aspektów”.

Po pierwsze – duchowy. Zdecydowana większość Polaków jest katolikami i chcemy to zaznaczyć w kontekście świata Zachodu – świata upadku, świata antywartości i świata ateizmu. Chcemy przez to powiedzieć światu, że chcemy Boga. W dzisiejszych czasach jest to wyrażenie pewnej odwagi, ponieważ coraz bardziej ulegamy laicyzacji. Po drugie, jest to powrót do społecznego panowania Jezusa Chrystusa i Kościoła. Trzeba pamiętać o tym, że Kościół jest rdzeniem cywilizacji łacińskiej – wskazał gość „Aktualności dnia”.

Obecnie toczy się wojna cywilizacyjna, którą dobitnie widać na Zachodzie, ale niestety przedostaje się to także do naszego kraju – dodał Robert Bąkiewicz wskazując m.in. na Czarne Marsze oraz rosnącą liczbę młodych ludzi stających w opozycji do Kościoła.

Prezes Marszu Niepodległości odniósł się również do krytyki niektórych środowisk, zarzucających organizatorom, że hasło „My chcemy Boga” wyklucza z udziału w marszu ludzi spoza Kościoła.

Hasło „My chcemy Boga” nie jest hasłem przeciwko nim. To hasło jest również dla nich, bo – nawet w laickim sensie – obrona wartości, które zbudował Kościół, jest dziś nadrzędna. Ona wydaje się dziś celem samym w sobie. Jeśli chcemy wygrać wojnę wartości, to musimy powrócić do tych elementów – podkreślił gość Radia Maryja.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości powiedział, że środowiska lewicowo-liberalne będą chciały zakłócić przebieg tegorocznego marszu, jednak robione jest wszystko, aby przebieg wydarzenia był tak spokojny, jak w ostatnich dwóch latach.

Przez ostatnie dwa lata przemarsz – w porównaniu z poprzednimi latami – był bardzo spokojny, na co niewątpliwie miał wpływ pozytywny udział urzędników policji. Z drugiej strony środowiska lewicowo-liberalne nie mają aż takiej siły. Co prawda w tym roku wydaje się, że niestety nabierają rozpędu, ponieważ powstaje coś takiego jak „Koalicja Antyfaszystowska”, która jest wymierzona przeciwko Marszowi Niepodległości i patriotom, którzy biorą w nim udział. Myślę jednak, że kolejny raz przejdziemy bardzo spokojnie. Podejmujemy wiele działań, aby te marsze były spokojne i miały godną oprawę – zapewnił Robert Bąkiewicz.

Uczestnicy tegorocznego Marszu Niepodległości wyruszą 11 listopada o godz. 15.00 z Ronda Dmowskiego w Warszawie, przejdą przez most Świętokrzyski, by dojść na błonia Stadionu PGE Narodowego.

Wszelkie informacje dotyczące tegorocznego marszu można uzyskać na stronie internetowej www.marszniepodleglosci.pl.

Całość wypowiedzi Roberta Bąkiewicza można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl