[TYLKO U NAS] Z. Kuźmiuk: Komisja Europejska to papierowy tygrys. Przysłania tylko interesy wielkich

Powinniśmy w każdej dziedzinie robić swoje. Być w kontakcie z Komisją Europejską, prezentować swoje stanowisko i nie bać się tych kar i rygorów – tak w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja skomentował działania Komisji Europejskiej wobec Polski ekonomista dr Zbigniew Kuźmiuk.

Poseł do Parlamentu Europejskiego nazwał postępowania Komisji Europejskiej przeciwko Polsce i oskarżenie o naruszeniu unijnego prawa m.in.: w związku z ogłoszeniem w dzienniku ustaw nowelizacji ustawy o sądach powszechnych strategią nękania.

Inspiracje pochodzą z dwóch źródeł. To jest ta totalna opozycja, więc europosłowie Platformy Obywatelskiej i lider Nowoczesnej. Drugą inspiracją jak sądzę to jest niestety Donald Tusk. Moim zdaniem na to nękanie trzeba odpowiadać stanowczo – stwierdził europoseł.

Ekonomista nawiązał również do stopniowej zmiany źródła gazu sprowadzanego do Polski oraz dużej części Europy. Twierdzi, że Stany Zjednoczone są ogromnym zagrożeniem dla interesów rosyjsko-niemieckich.

– Mamy zadziwiającą sytuację. Donald Trump oskarżany o prorosyjskość prawdopodobnie podpiszę ustawę i będziemy mieli dodatkowe sankcje na Rosję, które zapobiegną budowie Nord Stream 2, natomiast w tej sprawie będzie protestować Unia Europejska, która traktatem lizbońskim gwarantowała Polsce i innym krajom Unii Europejskiej solidarność energetyczną. Mam nadzieję, że ludzie wreszcie zrozumieją jak wygląda rozkład interesów i jak Niemcy brutalnie forsują swoje interesy kosztem solidarności europejskiej – powiedział dr Zbigniew Kuźmiuk.

Europoseł podsumowując wytłumaczył, jak należy reagować na zarzuty Komisji Europejskiej.

– Powinniśmy być w stałym kontakcie z Komisją Europejską, dostarczać informacji, spotykać się, być w tych sprawach spokojnym, ale po prostu robić swoje. Nie bać się kar i rygorów. Komisja to papierowy tygrys. Przysłania tylko interesy wielkich, a w szczególności Niemiec – ocenił gość Radia Maryja.

Całą rozmowę z dr. Zbigniewem Kuźmiukiem z „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj]

RIRM

 

 

 

drukuj