[TYLKO U NAS] Ks. abp M. Jędraszewski: Niech serca w naszych domach staną się jedną modlitwą

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia świąteczne pozdrowienie do słuchaczy Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam skierował ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Jego Ekscelencja życzył, by nasze domy w tym szczególnym czasie wypełniły się śpiewaną Ewangelią, a nasze serca stawały się jedną, wielką modlitwą.

Metropolita krakowski wskazał, by ten zbliżający się czas był czasem odnowy ducha nie tylko osobistego, ale również narodowego.

Ks. abp Marek Jędraszewski przypomniał o zbliżającej się rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wyraził również nadzieję, że w tym szczególnym czasie będziemy wdzięczni Panu Bogu za łaskę chrztu i odzyskaną wolność po 123 latach niewoli.

Życzę przede wszystkim, by te święta były czasem miłości i pokoju w czasie rodzinnych spotkań – podkreślił metropolita krakowski.

– Przekazuję z tego domu, przy Franciszkańskiej 3, najserdeczniejsze życzenia na te święta Bożego Narodzenia, które – jak zawsze – niosą w sobie tyle ciepła, tyle pokoju oraz tyle miłości Bożej i ludzkiej. Życzę, żeby był to czas właśnie takiej miłości podczas spotkań rodzinnych, przyjacielskich, które swoje źródło znajdują w spotkaniu z Panem Bogiem przyjmowanym do naszych serc tak pięknie i tak wiernie, jak czynili to biegnący do groty betlejemskiej pasterze, wzywani przez cudowny śpiew aniołów – wskazał ks. abp Marek Jędraszewski.

Metropolita krakowski przypomniał także znaczenie kolęd w naszej polskiej tradycji. Życzył, by nasze domy w tym szczególnym czasie wypełniły się właśnie tą śpiewaną Ewangelią i dzięki temu nasze serca stawały się jedną, wielką modlitwą.

RIRM

drukuj