fot. tv trwam

Kolejne środowiska wyrażają poparcie dla ks. abp. Marka Jędraszewskiego

Kolejne osoby włączają się w obronę ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Swoje poparcie dla metropolity krakowskiego wyraziła polska młodzież akademicka oraz Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Po sześciu dniach wędrówki, wczoraj na Jasną Górę przybyła 39. Piesza Pielgrzymka Krakowska. Witając przybyłych do Częstochowy pątników, ks. kard. Stanisław Dziwisz, arcybiskup senior Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski zaznaczyli, że w tym roku pielgrzymowanie Archidiecezji Krakowskiej ma szczególny charakter. To wyraz solidarności, uznania i wdzięczności dla metropolity krakowskiego, ks. abp. Marka Jędraszewskiego, który otwarcie sprzeciwił się ideologii LGBT.

– Dobrem trzeba zwyciężać zło. To są słowa Pisma Świętego i słowa Jana Pawła II. Nasza postawa dziś jest taka, aby dobrem zwyciężać zło, które się panoszy. O tym mówi ciągle obecny arcybiskup krakowski, stąd nasza wdzięczność, modlitwa i solidarność z jego postawą – mówi ks. kard. Stanisław Dziwisz.

– Szczególnie teraz w intencji naszego współbrata księdza arcybiskupa Marka, który nie jest słuchany w całości, ale tak było z Jezusem, dlatego Matka Boża z pewnością nas tutaj bardzo serdecznie umocni i tego mu życzę. Dlatego jesteśmy dzisiaj tutaj razem – wskazuje ks. abp Wacław Depo.

Razem z księdzem arcybiskupem byli także wierni, którzy w sobotę zgromadzili się przed krakowską kurią, aby modlić się i wspierać swojego pasterza. Wsparcie dla metropolity krakowskiego płynie z wielu środowisk. Specjalny list wsparcia dla niego wystosowała także młodzież akademicka.

W liście wyrażamy poparcie dla ks. abp. Marka Jędraszewskiego, prosimy o modlitwę, jak również zarzekamy się sami, że będziemy się również modlić w jego intencji w tych ciężkich dla niego chwilach. Sygnatariuszami listu są organizacje lokalne i ogólnokrajowe, skupiające środowiska akademickie oraz młodzież katolicką – wyjaśnia Michał Miłowski z Korporacji Akademickiej Akropolia Cracoviensis.

Solidarność z księdzem arcybiskupem wyraził także Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Jego członkowie w specjalnym liście podkreślają, że „przepoczwarzona ideologia komunistyczna konsekwentnie walczy z chrześcijaństwem, moralnymi i etycznymi autorytetami, patriotyzmem i tradycją narodową”. I właśnie na to zjawisko – jak podkreślono – zwrócił uwagę ks. abp Marek Jędraszewski w homilii, nazywając ideologię LGBT „tęczową zarazą”. Atak środowisk liberalno-lewicowych na metropolitę krakowskiego to atak za głoszenie prawdy o współczesnych zagrożeniach dla człowieka – podkreśliła organizacja kombatancka.

To wspaniale, że tyle osób okazuje swoje wsparcie dla ks. abp. Jędraszewskiego. Smutne jest tylko to, że dożyliśmy czasów, kiedy musimy bronić polskiego arcybiskupa atakowanego tylko za to, że głosi naukę Kościoła. My nie możemy przestać nazywać zła grzechem tylko dlatego, aby grzesznicy nie poczuli się źle. Trzeba stanowczo wyrażać nasze stanowisko w tej sprawie – zaznacza poseł PiS Halina Szydełko.

Za to wsparcie dziękował wczoraj wszystkim ks. abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski zwrócił się także do wiernych ze specjalnym apelem.

– Nie pozwólcie na to, aby zło zagrażających nam ideologii gender i LGBT rozlało się po Polsce, zatruwając serca i umysły Polaków i wyrządzając nam ogromne, duchowe szkody – zwłaszcza dzieciom i młodzieży. Nie pozwólcie! Brońmy siebie, brońmy naszej autentycznej wolności, brońmy naszej Ojczyzny, brońmy Kościoła w naszej Ojczyźnie – akcentował ks. abp Marek Jędraszewski.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj