[TYLKO U NAS] J. M. Jackowski: Dzięki działaniom M. Morawieckiego obecnie mamy dobrą sytuację finansową

Opozycja 2 lata temu twierdziła, że jeżeli się wprowadzi program 500 plus, będzie on katastrofą dla budżetu i państwo zbankrutuje, a dziś nic takiego nie ma miejsca. Dzięki właśnie działalności Mateusza Morawieckiego w rządzie Beaty Szydło te środki były zapewnione i sytuacja budżetu jest obecnie dobra – powiedział w rozmowie z redaktorem TV Trwam senator PiS Jan Maria Jackowski.

Premier Mateusz Morawiecki wygłosi po południu w Sejmie expose. Przemówienie programowe nowego prezesa Rady Ministrów rozpocznie się o godzinie 16:00.

Mateusz Morawiecki z mównicy sejmowej przedstawi expose, z wnioskiem o udzielenie wotum zaufania, którego głosowanie w tej sprawie zaplanowano na środę. Jak podkreślił w rozmowie z red. TV Trwam senator Jan Maria Jackowski, po dzisiejszym wystąpieniu nowego premiera należy oczekiwać przede wszystkim zwrócenia się do opinii publicznej.

Sądzę, że premier w ramach budowania komunikacji społecznej odniesie się również do sytuacji wokół swojego rządu, dlaczego do tej zmiany doszło, ponieważ należy to wytłumaczyć także zwolennikom dobrej zmiany. Z drugiej strony zarysuje realną perspektywę dokończenia kadencji tak, aby można było powiedzieć, że te cztery lata były w pełni wykorzystane, zgodnie z tymi zapowiedziami, jakie złożyliśmy i obiecaliśmy Polakom w październiku 2015 r., gdy wygraliśmy wybory parlamentarne – zaznaczył senator Prawa i Sprawiedliwości.

Jan Maria Jackowski dodał, że Polacy już teraz mogą odczuć na sobie reformy gospodarcze, które wcześniej wdrożył w życie premier Mateusz Morawiecki.

Jako minister finansów i rozwoju, przede wszystkim zapewnił środki na realizację tych programów społecznych. Proszę sobie przypomnieć, kiedy dwa lata temu dzisiejsza totalna opozycja twierdziła, że jeżeli się wprowadzi program 500 plus, będzie on katastrofą dla budżetu i państwo zbankrutuje, a dziś nic takiego nie ma miejsca. Dzięki właśnie działalności Mateusza Morawieckiego w rządzie Beaty Szydło te środki były zapewnione i sytuacja budżetu jest obecnie dobra – akcentował rozmówca.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj