[TYLKO U NAS] E. Rafalska o RDS: Czasami do wspólnego stanowiska dochodzi się dość długo

Czasami bywa tak, że do wspólnego stanowiska dochodzi się dość długo, ale merytoryczna dyskusja i dobra aktywność ma służyć rozwiązywaniu poważnych problemów w kwestiach społecznych i gospodarczych – powiedziała w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja minister Elżbieta Rafalska. Szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odniosła się również do objęcia przewodnictwa w Radzie Dialogu Społecznego przez jej resort.

Przejęcie przewodnictwa w Radzie Dialogu Społecznego przez minister rodziny, pracy i polityki społecznej związane jest z rotacyjnym systemem. Nie jest tak, jak było kiedyś w trójstronnym zespole ds. społeczno-gospodarczych, że przewodniczyła ciągle strona rządowa – wskazała Elżbieta Rafalska.

Musimy pamiętać, że tak naprawdę to prezydium kieruje pracami RDS, jednak jesteśmy na układzie absolutnie partnerskim – powiedziała polityk.

Ustawa o dialogu społecznym obowiązuje 2 lata. Przez dwa lata budujemy ten dialog w nowej formule. Myślę, że nowym wyzwaniem będzie takie ułożenie sobie współpracy, żeby partnerzy społeczni (organizacje pracodawców, związki zawodowe i strona rządowa) byli z tych warunków współpracy zadowoleni – dodała.

Czasami bywa tak, że do wspólnego stanowiska dochodzi się dość długo. Ale te dwa lata pracy w nowej formule, merytoryczna dyskusja i dobra aktywność ma służyć rozwiązywaniu poważnych problemów w kwestiach społecznych i gospodarczych – zaznaczyła szefowa MRPiPS.

Elżbieta Rafalska wskazała, że Rada Dialogu Społecznego powinna być jeszcze bardziej wypromowana.

Chciałabym, aby w jak największym stopniu promowany był dialog społeczny. Wiedza o tym instytucjonalnym dialogu społecznym, który wypełnia ważną rolę w opiniowaniu aktów prawnych i zabiera stanowiska w bardzo ważnych kwestiach dla nas wszystkich, powinna jeszcze bardziej wybrzmiewać – zaznaczyła minister rodziny.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl