[TYLKO U NAS] D. Tarczyński zawiadomił prokuraturę ws. Fundacji Otwarty Dialog

Złożyłem zawiadomienie do prokuratury w sprawie Fundacji Otwarty Dialog – poinformował dziś w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Dominik Tarczyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Jak wyjaśnił, ma to związek z nawoływaniem do łamania prawa w Polsce.

Polityk zapowiedział, że będzie rozmawiał z Prokuratorem Generalnym Zbigniewem Ziobro, „żeby ta sprawa była priorytetowa”.

– To, co dzieje się w przypadku tej tak zwanej „fundacji” – ponieważ nie można nazywać tej organizacji „fundacją”, bo to obraża inne fundacje – jest działaniem przeciwko Polsce, absolutnie zorganizowanym. (…) Będę bardzo mocno rozmawiał z panem Zbigniewem Ziobro (Prokuratorem Generalnym – red.), żeby ta sprawa była priorytetowa. (…) To co działo się tam i dzieje się dalej, jest bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski – powiedział poseł PiS.

Poseł Tarczyński wyjaśnił, że ludzie, którzy są odpowiedzialni za działalność tej fundacji, „namawiali bezpośrednio do puczu” w Polsce.

– Namawiali (…) do przewrotu w Polsce, do obalenia Polski i do tego, aby powstrzymać polski rząd, aby polski rząd i Polska przestały funkcjonować w sensie administracyjnym – tłumaczył gość Radia Maryja.

Przewodniczący Fundacji Otwarty Dialog publikował na facebooku m.in. instrukcję dotyczącą obalenia legalnie wybranych władz. Wpis został też udostępniony na profilu Fundacji Otwarty Dialog.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że rozważa wyznaczenie zarządcy przymusowego Fundacji Otwarty Dialog. Wcześniej, resort – który jest organem nadzorującym – wzywał Fundację, do usunięcia ze stron internetowych profili na portalach społecznościowych informacji, nawołujących do podejmowania nielegalnych działań.

Fundacja Otwarty Dialog w swoich celach statutowych ma obronę praw człowieka, demokracji i praworządności na obszarze postradzieckim, w tym zwłaszcza w Kazachstanie, Rosji i na Ukrainie.

RIRM

drukuj