[TYLKO U NAS] B. Wróblewski: Opozycja abdykowała, jeśli chodzi o merytoryczną dyskusję ws. projektów o SN i KRS

Obecnie w sprawie ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa toczy się dyskusja między PiS-em a Pałacem Prezydenckim. Opozycja merytorycznie abdykowała – powiedział w środowym programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS, członek sejmowej komisji sprawiedliwości.

Działania obstrukcyjne totalnej opozycji są męczące i jałowe. Robią oni wszystko, by opóźnić pracę w komisji – mówił Bartłomiej Wróblewski.

Opozycja dodaje od siebie wątek teatralny. Próbują oni opóźnić pracę. Odgrywają swoją sztukę na rzecz opinii publicznej, w związku z czym mają miejsce różnego rodzaju prowokacyjne wypowiedzi – wskazał poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Jeśli chodzi o merytoryczną dyskusję w sprawie ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, to opozycja abdykowała – przekonywał poseł.

W kwestii ustaw trwa merytoryczna dyskusja między Prawem i Sprawiedliwością a prezydentem. Jest to związane z faktem, że merytorycznie opozycja abdykowała. Oni wybrali formę totalnej obstrukcji zamiast rzeczowej krytyki i dyskusji. Trzeba powiedzieć, że przy dyskusji między PiS-em a Pałacem Prezydenckim rzeczowo odnajduje się jeszcze Kukiz’15, natomiast Nowoczesna i Platforma Obywatelska zachowują się w sposób absolutnie niewłaściwy i niekonstruktywny – zaznaczył członek sejmowej komisji sprawiedliwości.

Jak dodał, część wyborców totalnej opozycji jest zmęczonych takim stylem prowadzenia polityki.

Opozycja jest pogrążona w wewnętrznych kłótniach. Szkoda, bo przydałaby się dyskusja na temat zmian w wymiarze sprawiedliwości. Wiemy, jak poważna jest sytuacja w polskich sądach: jak wiele jest opóźnień, brakuje transparentności, a w ostatnich dniach słyszeliśmy również o bulwersujących przykładach korupcji – powiedział Bartłomiej Wróblewski.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem posła Bartłomieja Wróblewskiego można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl