fot. PAP/EPA

Tysiące mieszkań na wschodzie Węgier bez prądu po przejściu burzy

65 tys. konsumentów w Debreczynie na wschodzie Węgier zostało pozbawionych prądu w poniedziałek wieczorem po przejściu burzy – poinformowała we wtorek rzeczniczka regionalnych służb ochrony przed skutkami klęsk żywiołowych Nora Papp-Punkli.

Z powodu uszkodzenia przewodów wysokiego napięcia przez powalone drzewo prądu nie było od godz. 22.00. Służby ratunkowe i energetyczne natychmiast przystąpiły do naprawy awarii, ale we wtorek rano energii elektrycznej nadal było pozbawionych 25 tys. odbiorców.

Także w innych miejscowościach komitatu (województwa) Hajdu-Bihar, którego stolicą jest Debreczyn, strażacy 33 razy interweniowali z powodu runięcia drzew na ziemię. W trzech wypadkach drzewa spadły na domy, ale nikt nie odniósł obrażeń.

Również w innym wschodnim komitacie, Szabolcs-Szatmar-Bereg, ponad 70 razy wzywano straż pożarną w związku z powalonymi drzewami i zatopieniami różnych pomieszczeń, głównie piwnic – powiedziała rzeczniczka regionalnych służb ochrony przed skutkami klęsk żywiołowych Vivien Ruttkai-Der. W akcjach pomocy uczestniczyły też samorządy i ochotnicy. Usuwanie szkód nadal trwa.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl