fot. pixabay.com

[TYLKO U NAS] Z. Kuszlewicz: Bruksela chce przejąć pewne kompetencje nad lasami i nie chodzi tutaj o dobro lasów

Jeżeli to wsparcie będzie dyktowane przez urzędników brukselskich, przez pseudoekologów, jeżeli oni będą zarządzać lasami, to może dojść do tego, z czym mieliśmy do czynienia w Puszczy Białowieskiej powiedział Zbigniew Kuszlewicz, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność”, w sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

W styczniu Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności Parlamentu Europejskiego wydała pozytywną opinię nt. zmian traktatów, które przeniosłyby kwestię leśnictwa z kompetencji krajowych do wspólnych Unii Europejskiej. W odpowiedzi na to 31 marca zawiązał się komitet obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „W obronie polskich lasów”. Solidarna Polska oraz leśnicy rozpoczęli zbiórkę podpisów pod projektem ustawy.

Unia Europejska nie dąży tego, aby poprawić gospodarowanie lasami w krajach członkowskich. Polska przez wiele lat była stawiana jako wzór prowadzenia gospodarki leśnej i utrzymania lasów w dobrej kondycji. Skutecznie była prowadzona nowelizacja różnych przepisów, zarządzeń. Do tego dochodziły instrukcje ochrony i hodowli lasu – mówił Zbigniew Kuszlewicz.

Nasze lasy są zarządzane znakomicie – podkreślił przewodniczący Krajowego Sekretariatu Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność”.

Bruksela chce przejąć pewne kompetencje nad lasami i nie chodzi tutaj o dobro lasów. Unia Europejska pod szyldem poprawy naszego stanu, zanieczyszczenia atmosfery chce wkroczyć w kompetencje leśne. Jeśli ten wniosek przejdzie przez Parlament Europejski i zostanie zmieniony traktat, który odbierze kompetencje państwom członkowskim, to będziemy już mieli nie polskie Lasy Państwowe, tylko europejskie – zauważył gość „Aktualności dnia”.

Mówimy tu o 1/3 terytorium Polski i 500 tys. miejsc pracy.

W tych kompetencjach jest użyte określnie, że to mają być kompetencje strategiczne. To jest określenie, pod które można wszystko podciągnąć. 1/3 Polski będzie poza Polską. Nie będziemy mogli zarządzać lasami według określonych zasad. Unia Europejska będzie dyktowała nam warunki i zasady zarządzania zasobami leśnymi – zaznaczył Zbigniew Kuszlewicz.

Jeżeli to wsparcie będzie dyktowane przez urzędników brukselskich, przez pseudoekologów, jeżeli oni będą zarządzać lasami, to może dojść do tego, z czym mieliśmy do czynienia w Puszczy Białowieskiej – podsumował przewodniczący Krajowego Sekretariatu Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność”.

Cała rozmowa ze Zbigniewem Kuszlewiczem w „Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj].

 

radiomaryja.pl

 

 

 

 

 

 

 

drukuj

Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl