[TYLKO U NAS] Z. Bogucki: Pomorze Zachodnie to dzisiaj wielki plac budowy, gdyż przez wiele lat rządów naszych poprzedników było pomijane

Pomorze Zachodnie to dzisiaj wielki plac budowy, gdyż przez wiele lat rządów naszych poprzedników było pomijane. Wydaje się, że to było dawno, ale to było długie 8 lat, takich „chudych” lat dla zachodniopomorskiego. Można powiedzieć, że wtedy ci, którzy wówczas podejmowali decyzje w Warszawie „skończyli Polskę”, a my chcemy – idąc w duchu słów śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego – żeby Polska zaczynała się tutaj, bo ona faktycznie w sposób naturalny od zachodniej granicy zaczyna się tutaj – powiedział Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski, w „Rozmowach niedokończonych” w TV Trwam.

Kończy się okres wakacji, a ludzie wracają z wypoczynku. Należy jednak pamiętać, że pandemia jeszcze się nie skończyła – wystarczy przypomnieć sytuacje sprzed roku, kiedy w listopadzie i grudniu pojawił się kolejny wzrost zakażeń.

– Oczywiście sytuacja jest zdecydowanie lepsza niż ta, którą obserwowaliśmy w marcu, kwietniu, a wcześniej w listopadzie i grudniu. Można powiedzieć, że teraz mamy „okienko covidowe”, ale my to okienko znamy już z poprzedniego lata, wtedy też cieszyliśmy się w miarę normalnym funkcjonowaniem. Jesień okazała się  ciężka, wielu z nas zachorowało, wielu trafiło do szpitali, a część odeszła. Myślę, że to powinna być swego rodzaju przestroga przed tym, żebyśmy nie mieli pewności, że COVID-19 się skończył. Dzisiaj jesteśmy w dobrej sytuacji, cieszmy się tym, ale z dużą odpowiedzialnością – podkreślił Zbigniew Bogucki.

Pomorze Zachodnie po wielu latach zostało ujrzane i docenione. Teraz stało się wielkim placem budowy.

COVID-19 to jest to, co nam ,wojewodom, cały czas siedzi w głowie, mamy świadomość, że może trzeba będzie w najbliższym czasie zderzyć się z kolejnym uderzeniem tej choroby, oby tak nie było. Pomorze Zachodnie to dzisiaj wielki plac budowy, gdyż przez wiele lat rządów naszych poprzedników było pomijane. Wydaje się, że to było dawno, ale to było długie 8 lat, takich „chudych” lat dla zachodniopomorskiego. Można powiedzieć, że wtedy ci, którzy wówczas podejmowali decyzje w Warszawie „skończyli Polskę”, a my chcemy – idąc w duchu słów śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego – żeby Polska się tutaj zaczynała, bo ona faktycznie w sposób naturalny od zachodniej granicy się tutaj zaczyna – zauważył wojewoda zachodniopomorski.

Musimy pamiętać, że mimo pandemii w naszym kraju prowadzone są potężne inwestycje związane z rozbudową dróg czy rozbudową gazoportów.

Pomorze Zachodnie jest dzisiaj miejscem wielkiej inwestycyjnej ofensywy, są to olbrzymie infrastrukturalne inwestycje drogowe. To jest droga S11, która zaczęła być już budowana, to jest również droga S3 – można powiedzieć, że został jeden odcinek lub dwa niewielkie odcinki. Jeżeli to nam się uda, to już niedługo będzie można wyjechać z plaży w Świnoujściu i dojechać aż na południe Polski. Niedawno wytoczono przebieg drogi S10, docelowo ma połączyć najkrótszą trasą Szczecin i Pomorze Zachodnie z Warszawą. Mamy dwie wielkie inwestycje, to jest coś, co cały czas jest pod szczególną uwagą – poinformował gość TV Trwam.

Przemysł stoczniowy to kwestia, którą opozycja wytyka rządowi. Należy jednak pamiętać, że to za rządów koalicji PO-PSL przemysł stoczniowy był sukcesywnie niszczony.

Próbujemy to, co zastaliśmy, odbudować. Jest to proces niezwykle trudny i żmudny – zaznaczył Zbigniew Bogucki.

Rząd zaprezentował założenia Polskiego Ładu. Na tym programie ma skorzystać większość Polaków, m.in. mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego.

Należy wspomnieć, że Polski Ład jest kontynuacją wielkiego i przemyślanego planu zrównoważonego rozwoju, o którym mówi polski rząd. Jeżeli mówimy o Polskim Ładzie, to przywołam kolejne dwie inwestycje, które przed nami (mam nadzieję, że zostaną one zrealizowane), a więc budowa portu kontenerowego w Świnoujściu i pogłębienie toru wodnego na Bałtyku – wskazał wojewoda zachodniopomorski.

radiomaryja.pl

drukuj