[TYLKO U NAS] W. Gadowski: Trzecie pokolenie nazistów będzie się sądziło z trzecim pokoleniem ofiar niemieckich zbrodni

„Trzecie pokolenie nazistów będzie się sądziło z trzecim pokoleniem ofiar niemieckich zbrodni” – powiedział na antenie Radia Maryja we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” red. Witold Gadowski. Publicysta odniósł się w ten sposób do rozprawy sądowej, w której weźmie udział jako oskarżony z powództwa Ringier Axel Springer o ochronę dóbr osobistych.

Witold Gadowski jest oskarżony przez Ringier Axel Springer. Jak poinformował publicysta, pierwsza rozprawa w procesie wytoczonym przez niemiecką spółkę „o ochronę dóbr osobistych odbędzie się 23 listopada o godz. 13.30 w sądzie w Warszawie na al. Solidarności w Sali 111”.

– Zostałem pozwany za to, że stwierdziłem, że media koncernu Ringier Axel Springer działają przeciwko polskiej racji stanu i że są to media, które wyrosły na gruncie nazizmu, czyli mają korzenie nazistowskie w sensie personalnym, bo sam Axel Springer był zamieszany w NSDAP. Po II wojnie światowej w ramach zimnej wojny i tego, co robił Reinhard Gehlen, czyli późniejszego BND, został uratowany. Teraz będzie to proces bardzo symboliczny. (…) Potomek ludzi zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej, polski dziennikarz, który wytyka palcem, że niemieckie media szkodzą polskiej racji stanu, jest teraz oskarżony o duże pieniądze i będzie sądzony przez polski sąd z powództwa Ringier Axel Springer o ochronę dóbr osobistych. Trzecie pokolenie nazistów będzie się sądziło z trzecim pokoleniem ofiar niemieckich zbrodni – zauważył dziennikarz.

Ringier Axel Springer to spółka, która na rynku polskim ma wiele tytułów, w tym dziennik „Fakt”, którego okładka – jak wskazał Witold Gadowski – „drwiła ze śmierci syna Leszka Millera”.

– To obniżyło całkowicie standardy naszego rynku medialnego. Okładka była szokująca. A takich szokujących rzeczy w „Fakcie” ukazuje się bardzo wiele i okazuje się, że oni mają wielką wrażliwość na dobra osobiste – mówił.

Cała rozmowa z red. Witoldem Gadowskim dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl