[TYLKO U NAS] T. Rzymkowski: OLT Express miało doprowadzić do upadłości PLL LOT

Amber Gold było mechanizmem dostarczającym energii innemu przedsięwzięciu – OLT Express. Celem spółki było doprowadzenie do upadłości PLL LOT – powiedział w sobotę na antenie Telewizji Trwam w programie „Polski punkt widzenia” poseł Kukiz‘15 Tomasz Rzymkowski.

Do prokuratury trafiło sześć zawiadomień w sprawie funkcjonariuszy służb specjalnych, którzy zajmowali się sprawą Amber Gold.

– Nie tylko funkcjonariuszy służb specjalnych, ale również policji. To jest efekt zakończonego segmentu przesłuchań dotyczących policji i funkcjonariuszy ABW przez komisję śledczą ds. Amber Gold – podkreślił poseł.

– W większości te osoby są już poza służbą. Są one na emeryturze lub po prostu zakończyły służbę – dodał.

Służby specjalne całkowicie przymykały oko na działalność Amber Gold, która okazała się przykra w skutkach dla wielu Polaków.

– Zaangażowanie służb miało na celu ochronę tego interesu. To był mechanizm dostarczający energii innemu przedsięwzięciu – OLT Express. Celem spółki było doprowadzenie do upadłości PLL LOT – mówił Tomasz Rzymkowski.

Komisja doprowadziła do postawienia zarzutów ponad dwudziestu osobom.

– Według mojej oceny (było) ponad 20 takich zawiadomień. W niektórych przypadkach nie składaliśmy takich zawiadomień, bo prokuratura nas uprzedziła – wskazał.

RIRM

drukuj