[TYLKO U NAS] St. kpt. A. Piętak: „Dziękczynienie w Rodzinie” na stałe wpisane jest w kalendarz Państwowej Straży Pożarnej

„Dziękczynienie w Rodzinie” na stałe wpisane jest w kalendarz Państwowej Straży Pożarnej i bardzo chętnie przybywamy tam, aby zaprezentować nasz sprzęt oraz umiejętności. Chcemy jednak również szkolić i edukować – powiedział w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja st. kpt. Arkadiusz Piętak.

Jest to strefa bezpieczeństwa PSP, gdzie będziemy mogli dowiedzieć się, jak dostać się do straży pożarnej, kiedy są nabory. Czy iść „z ulicy” do straży, czy może dostać się do specjalnej szkoły, by później dołączyć do straży. Dowiemy się również o różnych kampaniach społecznych organizowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, kampaniach społecznych z cyklu „Kręci mnie bezpieczeństwo” – powiedział rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu.

Na „Dziękczynieniu w Rodzinie” będziemy mogli dotknąć pożarnictwa – podkreślił strażak.

– Będziemy mogli podczas festynu ubrać specjalny strój strażaka, będziemy mogli też wejść po drabince, którą przygotowują specjalnie dla nas ratownicy z grupy wysokościowej z Bydgoszczy. Trzeba podkreślić, iż ci ratownicy są wielokrotnymi mistrzami Polski w ratownictwie wysokościowym. Mamy więc najlepszych specjalistów z branży ratownictwa wysokościowego na terenie naszego województwa. Założymy specjalne szelki, kask ochronny i po specjalnej drabince, jak można to zaobserwować na filmach, będzie można się wspiąć kilkanaście metrów do góry – zwrócił uwagę gość Radia Maryja.

 

Całość programu można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl